Nie chciałem uwierzyć mojemu przyjacielowi, który zaczął zachwalać nikomu nie znaną usługę. Nikomu w obrębie naszego towarzystwa rzecz jasna. Chodziło bowiem o usługę, w której ustalenie ojcostwa dziecka miało być możliwe za pomocą materiału biologicznego. Co prawda słyszałem, że jest to możliwe, ale w większości byliśmy przekonani, że odbywa się to na zasadzie wielkich badań laboratoryjnych, które prowadzi się tylko w ośrodkach akademickich lub w wielkich szpitalach. Otóż wygląda na to, że testy na ojcostwo można już wykonać praktycznie za zakrętem, gdzie czeka na każdego profesjonalna obsługa, która wskaże jakie są dla ciebie najlepsze rozwiązania z dziedziny genetyki.

Badania DNA na ojcostwo kosztują tylko pieniądze, bowiem nie kosztują cię ani nerwów ani bólu, co jeszcze szczególnie ważne w momencie, kiedy muszą w nich wziąć udział dzieci. Trzeba pamiętać jednak, że tego typu analizy nie mają jeszcze mocy prawnej. Tą posiadają sądy, które jednak już korzystają z tego technicznego rozwiązywania rodzinnych spraw.

Badania DNA – technologia XXI wieku

Niektórym wydaje się, że faktycznie można osiągnąć wiele dzięki badaniom genetycznym. W większości tak jest, lecz nie można zakładać, że uda się załatwić wszystko. Genetyka to przyszłość naszej cywilizacji, dlatego też należy się z nią zaznajomić zawczasu. Testy na ojcostwo zyskują popularność w bardzo szybkim tempie. Można powiedzieć, że swoją popularnością przebiło już badania profilaktyczne, które odbywają się w miejscowych laboratoriach. Gdyby tych do badań DNA było więcej, zapewne też i liczba klientów rosłaby szybciej. Nie wiem czy kiedykolwiek będę musiał wykonać testy na ojcostwo, bowiem moje kontakty seksualne ograniczam ze względu na problemy ze zdrowiem, jednak wiem, że jeżeli zajdzie taka potrzeba to wiem do jakiej instytucji się udać. Test DNA na ojcostwo jest rozwiązaniem nowoczesnym dla nowoczesnych ludzi. Nie można się go bać, ale nie można także sądzić, że rozwiąże to problemy z każdej ludzkiej dziedziny. Tylko naiwni mogą tak sądzić, ale to już ich problem. Ja taki nie jestem, więc takich pomysłów nie mam i nie będę zapewne miał.