Dla każdego kierowcy obowiązkowe ubezpieczenie samochodu jest czymś czym nie może się on obejść. Poza obowiązkowym OC są tez inne ubezpieczenia komunikacyjne.

Zazwyczaj ubezpieczeniem OC pojazdu wystarczy zająć się raz do roku kiedy trzeba zapłacić składkę za następny okres ubezpieczenia. Warto wtedy przyjrzeć się posiadanej polisie nieco dokładniej. Przede wszystkim sprawdź czy u innego ubezpieczyciela nie znajdziesz tańszej polisy. Codzienna rzeczywistość nie rozpieszcza kierowców – paliwa i ubezpieczenia komunikacyjne są coraz droższe. Utrzymanie własnego samochodu staje się coraz większym obciążeniem dla domowych budżetów. Naturalne jest więc, że najbardziej oszczędni kierowcy znajdują przez Internet korzystniejsze ubezpieczenie samochodowe. Pamiętaj, że gdy w grę wchodzi tylko ubezpieczenie OC pojazdu liczy się tylko jego koszt. Na mocy ustawy ubezpieczeniowej każde takie obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne jest identyczne nie zależnie u którego ubezpieczyciela je kupisz oraz ile na nie wydałeś. Firma ubezpieczeniowa, która dała Ci korzystną ofertę rok czy dwa lata temu teraz nie musi być już takie atrakcyjna dla Ciebie. Dlatego co roku porównuj ubezpieczenia, aby wybrać korzystniejsze i nie przepłacać z przyzwyczajenia.

Kiedy potrzebne jest Ci nie tylko obowiązkowe OC, ale też chcesz zakupić jakieś ubezpieczenia dodatkowe np.: AC to pamiętaj, że kupując taką polisę należy zwracać uwagę nie tylko na koszty, ale i na zakres ochrony oraz możliwe wyłączenia odpowiedzialności towarzystwa. Przed zakupem przeczytaj dokładnie OWU czyli Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Lektura tego dokumentu może uchronić Cie przed rozczarowaniami przy próbie uzyskania odszkodowania.

Generalna zasada dotycząca wyboru polisy mówi,że najlepsze ubezpieczenie to takie, które oferuje najszerszy zakres ochrony przy jak najniższej składce. W rzeczywistości jednak im szerszy zakres tym większa cena polisy ubezpieczeniowej. Dlatego wybór ubezpieczenia innego niż OC pojazdu nie jest już takie proste. Kupując polisę pamiętaj, aby podawać ubezpieczycielowi prawdziwe dane. Kłamstwo lub pomyłka może np.: spowodować nawet unieważnienie polisy Autocasco. A to oznaczać odmowę wypłaty odszkodowania po utracie lub uszkodzeniu pojazdu.

Wybór polisy powinien być poprzedzony analizą oferty przynajmniej kilku ubezpieczycieli. Ten wysiłek może zaowocować tańszym lub /i lepszym ubezpieczeniem. Wszystko w Twoich rękach!