Wybierasz się na wymarzone wczasy do Pobierowa? Nie wiesz na jakie koszty się szykować. Czytaj dalej, poniższe informacje powinny przybliżyć Ci poziom wydatków, na jakie musisz być przygotowany na wczasach na Pomorzu Zachodnim a konkretnie w słynnym kurorcie Pobierowo.

Jeżeli idzie o kwatery i noclegi w Pobierowie to rozsiew cenowy jest od kilkudziesięciu złotych na polu namiotowym do kilkuset złotych w hotelu SPA. Przeciętnie jednak statystyczny Kowalski z rodziną musi brać pod uwagę koszt za jeden nocleg w przyzwoitym pokoju z aneksem kuchennym od 150 złotych (tutaj trzeba być czujnym, bo może to być zdziwienie) do 250 a nawet 300 zł. Pokoje do wynajęcia w Pobierowie powyżej 230 zł posiadają już naprawdę konkretny standard.

Koszty wczasów PobierowoNa mieszkaniu jednak wakacje się nie kończą. Duże koszty idą na tzw. atrakcje zwłaszcza dla najmłodszych, czyli wszelakiego rodzaju automaty do zabaw – przeważnie 2zł za grę, bujane koniki, słonie, pojazdy, helikoptery itp., dla nieco starszych rozrywki takie jak CymberGaj 2 złote za pojedynczą grę pięcio-minutową, 5zł za karnet trzech gier, a na atrakcjach w wesołych miasteczkach od kilku do kilkunastu złotych za jeden przejazd.

Do tego dochodzą jeszcze sklepiki i stoiska z pamiątkami z nad morza tymi lichej jakości jak również bardziej wykwintnymi. Masa drobnostek od strzelających diabełków, przez bańki mydlane a na plastikowych militariach skończywszy. Souveniry w stylu obraz z bursztynów, gotowe kompozycje bursztynowe do przygotowania nalewki, podróbki biżuterii, biżuteria srebrna i z bursztynów, ceramiczne latarnie nadmorskie i inne miniatury kojarzące się w Pomorzem. Wszystkie te ustrojstwa w cenie od kilku czy kilkunastu do nawet kilkudziesięciu złotych. Kupowanie tych rzeczy szczególnie dla najmłodszych zbiera się jednak przez cały pobyt nad polskim morzem w dość pokaźną sumę.

Koszty wyżywienia w Pobierowie również do najniższych nad Bałtykiem nie należą. Rozpoczyna się tradycyjnie od śniadania, które można przyrządzić we własnym zakresie, mimo to o wiele kosztowniej niż w domu ponieważ zasadnicze artykuły spożywcze w kioskach nad morzem są o ok 25-45 % droższe. Później wyjście na obiad. Tak zwane domowe obiady są w cenie od 14 do 22 zł. Za 17 zł można już wyszukać całkiem konkretny obiad w jadłodajni która specjalizuje się w tzw obiadach domowych. W Pobierowie nie trudno znaleźć tego typu restauracje, szczególnie wchodząc w przecznice ulicy Grunwaldzkiej.

Na wieczorny posiłek do smażalni ryb gdzie rybka kosztuje od 4 zł za flądrę, przez 5-7 zł za dorsza, morszczuka czy kargulenę do bardziej szlachetnych za nawet 9zł za 100g. Do tego frytki 5 zł za małą porcję i piwo od 5 do nawet ośmiu złotych za lany kufel.
W międzyczasie na pewno zechcemy zjeść jakiś deser lub przynajmniej lody. Te w cenie 2-2,50 zł za gałkę znajdziemy na każdym rogu w praktycznie każdej miejscowości. Na deser trzeba się wybrać do kawiarni lub większej lodziarni gdzie za gofra będziemy musieli zapłacić od czterech do 13 złotych a za puchar lodowy od 11 do 19 złotych.

Tak więc typowa polska rodzina, aby na wakacjach w Pobierowie egzystować bez jakiegoś drastycznego zaciskania pasa, aby nie odmawiać sobie i swoim latoroślom wszystkiego na każdym kroku i aby spać w przyzwoitych warunkach czyli aby komfortowo relaksować się potrzebuje od 400 od 450 złotych dziennie bez specjalnych szaleństw.

Należy jeszcze zaznaczyć że dla naprawdę oszczędnych samo Pobierowo jak i okoliczne miejscowości wypoczynkowe oferują wiele tak zwanych niskobudżetowych noclegów. Są to przede wszystkim kwatery prywatne oddalone o kilkaset metrów od samej plaże, znajdujące się w mniej atrakcyjnych lokalizacjach jak  i standardowo pola namiotowe i kempingowe na których zawsze można znaleźć kilka metrów kwadratowych do rozbicia namiotu.