Różne cywilizacje, kraje i społeczności, zupełnie różnie patrzą i oceniają te same rzeczy. Stany Zjednoczone, które teoretycznie są jednym krajem, w rzeczywistości bardzo różnią się na poziomie stanów i czasami prawo sąsiadujących ze sobą stanów może być drastycznie różne. Hazard jest zabroniony lub ograniczony mocą prawa w wielu największych miastach USA. To jednak sprawiło, że stany, które mają bardzo liberalną politykę w tym względzie, przyciągają spragnionych wrażeń hazardzistów nie tylko z trenerów całej Ameryki, ale wręcz z całego świata. Miasto Las Vegas jest najbardziej rozpoznawalnym symbolem hazardu i kasyn na całym świecie.

Miasto to właściwie powstało i rozwinęło się tylko i wyłącznie dzięki licznym opłatom, jakie kasyna muszą wnosić do miejskiej skarbnicy. Obok kasyn w Las Vegas sporą część ziemi zajmują także luksusowe hotele.Bukiet Panny młodej Ludności rdzennej natomiast wcale nie jest tak dużo, gdyż do Las Vegas przede wszystkim przyjeżdżają turyści i hazardziści, by opuścić miejsce po kilku dniach. Ogromne wrażenie na przyjeżdżających robią jednak przede wszystkim wielkie kasyna i niesamowite reklamy świetlne, błyszczące daleko poza granicami miasta. Jednocześnie hazardziści przybywający tam na ruletkę czy pokera bardzo często powodują problemy, przez co Vegas wcale nie uchodzi za miejsce bezpieczne. Ogromne transporty pieniędzy i panujące poczucie czekającego za rogiem bogactwa przyczyniają się do ciągłych rozbojów i napadów. Dzięki niesamowicie drogim i ekskluzywnym imprezom organizowanym przez właścicieli drogich hoteli i kasyn – niekiedy mieszczących się w jednym budynku pod jednym szyldem – miasto to zyskało kilka bardzo poważnych przydomków na Świecie, z których najpopularniejsze to Światowa Stolica Rozrywki i Miasto Grzechu.

Te porównania najlepiej obrazują, w jakim celu przyjeżdża się do Las Vegas. Prostytucja, hazard i narkotyki idą tutaj w parze i są nieodzownym elementem pejzażu tego miasta, którego jednym ze znaków rozpoznawczych są błyskawiczne śluby udzielane na poczekaniu.