W amerykańskiej stolicy hazardu Las Vegas, odbyły się ogólnoświatowe mistrzostwa gry w pokera. Ta królewska gra zdobyła w Stanach Zjednoczonych milionowe rzesze wielbicieli, którzy potrafią niej podporządkować całe swoje życie. Samo miasto, będące mekką dla graczy wszelkiego rodzaju gier, wyrosło sto lat temu na jałowej pustyni, stając się w niedługim czasie prężnie rozwijającym się ośrodkiem miejskim. Właśnie rozgrywki w pokera pozwoliły Las Vegas na rozreklamowanie się na cały świat.

Cykliczne imprezy, wieńczące wywalczenie tytułu mistrza w grze w pokera zachęcały gości do spędzenia tu wolnego czasu a samej dyscyplinie dodawały dodatkowej oprawy. Bezpośrednie relacje telewizyjne i milionowa rzesza widzów, skutecznie zachęcały do reklamowania się kolejnych sponsorów. Nie żałowali oni pieniędzy, bowiem wiedzieli że to się wielokrotnie zwróci. Po jakimś czasie Las Vegas stało się samonapędzającym mechanizmem do zarabiania pieniędzy. Wszyscy spragnieni rozrywki i adrenaliny spowodowanej hazardem, lgnęli tu jak muchy do miodu, ponieważ miasto było sławne. A takim się stało poprzez przybywanie kolejnych milionów ludzi. Dziś już nie trzeba nikogo namawiać do przybycia do Vegas.

Wszyscy Amerykanie mają przynajmniej jeden raz w życiu zamiar przybyć tu na co najmniej jedną noc. Wielu zadaje sobie pytanie, co takiego mają w sobie karty i gra w pokera? Dlaczego tak fascynuje tłumy i sponiewiera ich wolną wolę? Nikt nie zna jedynej prawdziwej odpowiedzi, chociaż najpopularniejsze jest kilka wersji. Jedna z nich mówi, że człowiek instynktownie i podświadomie poszukuje jakiegoś niebezpieczeństwa, ponieważ jest uzależniony od adrenaliny i napięcia. Można się dopatrywać w tym naszych korzeni, kiedy to polowaliśmy na zwierzynę płową i związane to było ze sporym ryzykiem dla myśliwego. Druga teoria mówi, że mężczyźni, a to właśnie oni są najlepszymi fanami pokera, muszą ciągle udowadniać swoją wartość. Samcza natura jest tak skonstruowana, że silniejszy wygrywa i ma władzę nad stadem. Jak by nie patrzeć, jedno jest pewne.

http://pokerschoolvideos.com – filmy o pokerze

Grze w pokera towarzyszą niesamowite emocje. Siedząc w grupie toczymy wyrównany pojedynek, w którym nawet mając słabe rozdanie, można wiele nadrobić sprytem i przebiegłością. Jeszcze większe emocje towarzyszą w przypadku, kiedy można sporą sumę wygrać, lub tez przegrać. Jednym słowem poker nie jest grą dla mięczaków, tylko prawdziwych twardzieli.