Jeśli decyzja o wyprowadzce gdzieś do innego kraju już została podjęta to teraz czas najwyższy zająć się tym co bardzo ważne, a więc zaplanowaniem całej tej operacji. Gdy znajdziemy już dobrą firmę, która zrealizuje dla nas przeprowadzkę międzynarodową, to przyjdzie oczywiście czas na to, aby także wybrać odpowiedni pojazd do tego. Co oferują nam te firmy i jaki pojazd najlepiej wybrać?

Po pierwsze oceniamy ile rzeczy mamy do zabrania

W większości przypadków ludzi przeprowadzających się do innych krajów można podzielić na dwie podstawowe grupy. Jedni zabierają bowiem tylko swoje ubrania i rzeczy codziennego użytku, a meble i cały sprzęt pozostawiają na miejscu sprzedając, rozdając najbliższym, biednym czy po prostu wyrzucając. Druga grupa to ludzie, którzy biorą ze sobą dosłownie cały swój dobytek. Zdarzają się oczywiście także osoby wybierające wybiórczo, a więc biorą ze sobą telewizor i lodówkę, bo są stosunkowo nowe, a kuchenka gazowa i pralka zostają na miejscu bo się nie opłaca. Dlaczego o tym piszemy? Od tego bowiem zależy to jaki pojazd będziemy musieli wybrać.

Koszty przeprowadzki, a wybrany pojazd

Jednym z istotniejszych czynników wpływających na ogólny koszt międzynarodowej przeprowadzki (sprawdź: miedzynarodoweprzeprowadzki.pl) jest właśnie to z jakiego pojazdu skorzystamy. Wiadomo, im mniejszy pojazd tym mniej spala paliwa, a więc i koszty są niższe. Pamiętajmy także jednak o jeszcze jednej kwestii. Wyprowadzka międzynarodowa to podróżowanie o wielu drogach kontynentu, a poza naszym krajem opłaty drogowe naprawdę są normą. Pojazd ważący więcej niż 3.5 tony będzie bardzo kosztowny, gdyż opłaty dla niego są wysokie.

Mały, średni i duży pojazd

Czas przejść do sedna, a wiec do rodzajów pojazdów. Większość profesjonalnych firm zaproponuje nam busa, samochód kontenerowych do 3.5 tony oraz pojazd kontenerowy o masie ponad 3.5 tony, dużo pojemniejszy. Bus jest zdecydowanie najlepszy dla ludzi, którzy nie zabierają mebli i sprzętu. Mieści w sobie 4 palety, co spokojnie wystarczy na wyprowadzkę średniej rodziny. Średni pojazd nada się tam, gdzie zabieramy nieco więcej swojego dobytku. Duży pojazd to już ostateczność, gdyż jest bardzo kosztowny. Warto czasem przekalkulować czy na pewno wyjdzie nam taniej zabrać cały swój dobytek czy jednak może część rzeczy kupić nowych już na miejscu.