Szansa wygranej w jakiejś loterii, konkursie czy rywalizacji działa na większość ludzi jak płachta na byka. Obietnica szans w na jakąś niesamowitą nagrodę natychmiast przykuwa uwagę wszystkich klientów, którzy niekiedy gotowi są kupić zupełnie niepotrzebny sobie produkt, jeśli tylko uwierzą, że mogą wygrać coś luksusowego dzięki temu. Specjaliści od marketingu i reklamy znają doskonale tę zależność i w większości swoich akcji reklamowych i promocyjnych opiera się właśnie na konkursie, wyliczając ilość samochodów, komputerów czy wycieczek zagranicznych, które są do rozdania.

Czasami w pogoni za wygraną można wpaść w prawdziwą gorączkę i mieć problemy z chłodną oceną sytuacji. Bardzo często dzieje się tak u hazardzistów, szczególnie nałogowych. W kasynie czują się jakby byli o krok od tych wszystkich milionów dolarów, które ich otaczają. Na wszystkich stołach, w automatach, wszędzie dookoła, widać luksus, przepych i wygrywających to i owo ludzi. Tworzy się więc wrażenie, że szansa na zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki. Niestety ludzie uzależnieni od gier hazardowych, szczególnie od gier karcianych jak poker czy blackjack, nie potrafią wycofać się z gry w odpowiednim momencie. Jak narkotyk działa na nich adrenalina produkująca się, gdy na stole ma pojawić się ostatnia karta decydująca o tym, czy żetony wszystkich graczy trafią do szczęśliwca, czy też straci je po raz kolejny. Moment poddenerwowania i ekscytacji łączy się tu i miesza ze sobą dając niepowtarzalnego kopa, który zmusza nawet wielokrotnych przegranych do kolejnego wejścia do kasyna.

Z drugiej strony, w kasynach zdarzają się spektakularne zwycięstwa i to niekoniecznie w tych grach zarezerwowanych dla najlepszych zawodników. Wzbogacić można się nawet wrzucając szczęśliwą ćwierćdolarówkę do jednorękiego bandyty, który następnie wypluje całą swoją zawartość wprost w ręce szczęśliwca. Oczywiście pieniądze, która można wygrać w takim podejściu nie mogą się równać z kwotami, o jakie grają prawdziwi hazardziści przy najdroższych stołach.

http://poker-spiel24.com – niemiecki serwis o pokerze Texas Holdem