W okresie zimowym coraz bardziej popularne są wyjazdy na narty z rodziną. Można taki wyjazd oczywiście zorganizować samodzielnie. Istnieje jednak wtedy ryzyko, że w natłoku zajęć zapomnimy o czymś ważnym. Wtedy wyjazd na narty może zamienić się w koszmar. Dlatego też warto zastanowić się nad wypoczynkiem zorganizowanym przez biuro podróży jak np. Wygoda Travel oferujące zorganizowane wyjazdy na narty za granicę. Nie musisz wtedy uwzględniać i troszczyć się o miejsce noclegowe, wypożyczalnię sprzętów, pakiet ubezpieczeń. Biuro podróży posiada podpisane umowy z lokalnymi firmami.

 

 

Na ich podstawie możemy wiele rzeczy kupić taniej, np. alkohol, posiłki. Wyjazd zorganizowany przez profesjonalistę jest świetnym rozwiązaniem dla osób zabieganych, które nie zwyczajnie nie maja czasu na planowanie urlopu. Co prawda, obecnie liczba biur podróży się zmniejsza, ale oferta jest coraz bogatsza. Po przeliczeniu może się okazać, że wczasy zaplanowane we własnym zakresie wyszłyby drożej. Można zauważyć, że Polacy najchętniej wybierają oferty z okresu ferii, świąteczne oraz noworoczne.

Warto jednak zauważyć, że wyjazd w tym czasie jest droższy niż w innym okresie. W tej chwili branża turystyczna przeżywa kryzys. Z punktu widzenia potencjalnego klienta plusem jest fakt, że na rynku utrzymały się tylko solidne biura podróży. Propozycje wyjazdu można z łatwością dopasować do swoich potrzeb i możliwości finansowych.

Tygodniowy wyjazd może kosztować zarówno 600 zł, jak i 10 000 zł na osobę. Należy pamiętać, że w większości przypadków oferty nie obejmują dojazdu do miejsca wypoczynku, w wyżywienie ogranicza się do śniadania. Jeżeli chcemy mieć zagwarantowane więcej posiłków, musimy być przygotowani na większe wydatki. Wyjazd konieczne trzeba zaplanować dużo wcześniej. Jeżeli chodzi o okres zimowy, rezerwacji trzeba dokonywać czasami już nawet w sierpniu. przez wiele lat dużym zainteresowaniem cieszyło się Zakopane. Niestety, wielu narciarzy zniechęciło się do zimowych wczasów w Polsce ze względu na niesprzyjającą pogodę. W tym roku bardzo popularne były:

  • Włochy,
  • Austria,
  • Francja,
  • Czechy.

Można też wybrać się w bardziej egzotyczne miejsca, takie jak Rumunia, Turcja czy Gruzja. Jeśli należymy do osób początkujących, najlepiej wybrać ośrodek narciarski, w którym są szerokie i łatwe trasy, a ruch jest mały. Przed wyjazdem na narty trzeba zastanowić się czy odpowiedni sprzęt lepiej kupić czy wypożyczyć. Co do zasady, nie kupuje się go dzieciom, ponieważ szybko zmienia się ich numer buta i waga. Podobnie jeśli jest to nasz pierwszy wyjazd tego typu, gdyż ten sport zwyczajnie może się nam nie spodobać. nie można też zapomnieć o wykupieniu ubezpieczenia. Koszt leczenia za granicą jest bardzo wysoki, a nie da się przewidzieć co się wydarzy.

Ubezpieczenie musi obejmować ryzyko związane ze sportami zimowymi. Warto również wykupić ubezpieczenie OC. Na stoku stosunkowo łatwo w kogoś przypadkowo wjechać i spowodować szkody, za które trzeba będzie zapłacić. Jeśli wyjeżdżamy przez biuro podróży, trzeba sprawdzić jakie oferuje ono ubezpieczenie. Nie zawsze jest ono wystarczające.

 

Odwiedź Wygoda Travel.