Każda firma budowlana, zajmująca się stawianiem i wykańczaniem domów, oferuje również małe prace wykończeniowe w mieszkaniach. Pełen serwis, od najdrobniejszych napraw czy stolarki okiennej aż po kompleksowe remonty całych mieszkań. Niekiedy firmy zgadzają się na pracę etapami, pozwalając nam na pozostanie w mieszkaniu podczas trwania prac. Czasami sami decydujemy się przeprowadzić mały remont. Wybierając się na zakupy do sklepu budowlanego, musimy dokładnie wiedzieć, co i w jakiej ilości powinniśmy zakupić.


Ważne jest, aby wcześniej dokładnie zmierzyć nasze mieszkanie, sprzedawcy chętnie pomogą nam dobrać odpowiednie ilości materiałów, znając rozmiar ścian, wysokość sufitu czy metraż podłogi na której chcemy ułożyć panele. Sami, przy odrobinie cierpliwości i co ważniejsze, chęci, wykonamy wszystkie prace, podpierając się własnym doświadczeniem lub wskazówkami fachowca. Istnieje również na rynku wiele magazynów budowlanych, publikujących opisy prac budowlanych i remontowych, warto się z nimi zapoznać, nie tylko po to by nauczyć się czegoś, ale może i podpatrzeć ciekawy wzór na ścianie czy nowinkę budowlaną którą możemy wykorzystać w naszym mieszkaniu. Wracamy więc do remontu, pierwszy krok to wyniesienie z mieszkania rzeczy, które nie mogą pozostać zabezpieczone przed przypadkowymi uszkodzeniami czy zabrudzeniem. Zaraz po tym, możemy zabrać się za czyszczenie ścian, przed położeniem tapety należy je umyć bądź zedrzeć starą tapetę, zagipsować dziury i ubytki powstałe podczas użytkowania mieszkania. Jeżeli chcemy jedynie pomalować mieszkanie, należy wyrównać ściany aby po ukończeniu prac, nie widniały na niej nierówności i skazy, a była jedynie gładka, wręcz jedwabista.

Położenie paneli jest najprostszą z czynności, wystarczy ułożyć je odpowiednio dociskając a boczne deski, jedynie dopasować do całości, docinając poszczególne. Wykończyć należy zakładając listwy przypodłogowe, które nadadzą całości odpowiedniego wyglądu i elegancji. Po zakończeniu remontu, wystarczy kilka zupełnie nowych dodatków, a nasze mieszkanie zacznie wyglądać zupełnie inaczej.