Jeśli chcemy zacząć swoją życiowa przygodę z Krakowem warto spojrzeć na to miasto nie z perspektywy turysty, dla którego Kraków równa się Rynek i Wawel. Stolica Małopolski składa się także z wielu innych dzielnic, w których śmiało można szukać mieszkania. Samo centrum oczywiście kusi wspaniałą zabytkową architekturą, urokliwymi uliczkami Starego Miasta oraz dobrze prosperującą komunikacją. Jednak jeżeli szukamy też spokoju i wyciszenia warto rozejrzeć się za wynajęciem nieruchomości wśród innych dzielnic Krakowa, jak Bronowice.

Jest ona ze wszech miar dobrym miejscem na rozpoczęcie swej przygody z Krakowem. Przede wszystkim posiada bardzo dobrą komunikację z innymi dzielnicami i z centrum miasta, do którego, notabene nie jest z Bronowic daleko, ponieważ tramwajem można dojechać tam już w niecałe pół godziny. Bezpośrednim tramwajem można dojechać nawet na odległe Mistrzejowice. Znajdują się tu też szkoły wszelkich stopni edukacyjnych, przedszkola. Jedną z większych atrakcji jest Dworek Rydlówka, w którym odbywało się wesele opisane na kartach dramatu Wyspiańskiego.

Kolejnym plusem są o wiele niższe ceny mieszkań niż turystycznie zatłoczonym centrum czy Kazimierzu. Mimo to, są na tyle wysokie, że nie każdego stać na ich zakup. Pozostaje więc wynajem. Szukanie nie jest trudne, bowiem  mieszkania do wynajęcia w dzielnicy Bronowice oferuje się w ogromnych ilościach, zresztą tak jak w całym mieście. Popyt na nieruchomości do wynajęcia napędzają liczni studenci przybywający na krakowskie uczelnie.

Różnice pomiędzy porównywalnymi powierzchniowo mieszkaniami w różnych częściach dzielnicy mogą sięgać kilkuset złotych. Średnia cena za wynajem 45 m2 to około 1300 złotych na miesiąc. Za większe mieszkania, rzędu 70 m2, przyjdzie nam zapłacić miesięcznie koło 3000 złotych. Co ciekawe, przy odrobinie samozaparcia i poświęceniu dłuższej chwili wolnego czasu można znaleźć perełki w stylu 140 m2 za 2800 zł. Warto więc być wytrwałym. A jeżeli warunki finansowe nie pozwalają na wynajem całego mieszkania, znajdują się tez oferty obejmujące poszczególne pokoje. Jak widać ilość opcji jest spora.

Biorąc pod uwagę wszystkie te elementy, warto zastanowić się, czy nie chcemy by Bronowice stały się naszym nowym, krakowskim, domem. Dzielnica ta posiada jedne z najlepszych połączeń komunikacyjnych w Krakowie, łatwo więc dojedziemy do pracy,na uczelnię, a dzieci do szkół i przedszkoli. W bliskim sąsiedztwie mamy zapewnione zaplecze w postaci sklepów, hipermarketów, nie tylko spożywczych, ale też odzieżowych czy budowlanych. Wynajem nieruchomości w Bronowicach zapewni nam większy komfort mieszkania niż zatłoczone centrum, a także zapewni naszym portfelom cenę adekwatną do tego, czego potrzebujemy.