Nie każdy człowiek zna ogólne zasady gry w pokera ponieważ dla większości z nas poker jest wyłącznie grą dla hazardzistów dlatego nie zagłębiamy się w jej zasady. Oczywiście natomiast hazardziści znają je wszystkie od podstaw i wykorzystują podczas trwania gry. Istnieją niektóre odmiany pokera, które mówią, że aby zacząć grę należy umieścić pewnej wysokości opłatę, która pozwala na rozpoczęcie tejże gry. Stawka wejściowa nazywana jest ante. Każdy uczestnik gry otrzymuje odpowiednią ilość kart.

Zaś zadaniem graczy jest jak najlepsze skompletowanie kart, które zapewnią jemu wygraną. Oczywiście po każdym rozdaniu kart gracze w odpowiedni sposób licytują w zależności od różnych wartości swoich kart, które w danej chwili posiadają. Gracze mogą również blefować dlatego należy nauczyć się ogólnych zasad pokera. Każdy jednak gracz ma do dyspozycji następujące zagrania: pas, czekanie, sprawdzenie, postawienie oraz podbicie. Każda taka zagrywek oznacza coś zupełnie innego. Tak, więc pas oznacza rezygnację z dalszej gry. W takiej sytuacji gracz traci niemal wszystkie swoje żetony, które postawił do tego właśnie momentu. Natomiast czekanie oznacza, że jeżeli żaden z poprzednich uczestników gry nie postawił żadnej stawki w tejże rundzie licytacji wszyscy gracze mogą czekać czyli nie wnosić nic do tej gry ale w tym przypadku zachowują prawo do dalszej jednak gry. Następnym posunięciem jest oczywiście sprawdzenie, które oznacza wyrównanie do kwoty postawionej w tym rozdaniu przez innych graczy oznacza to również dalszy udział w grze. Kolejnymi krokami są między innymi postawienie jak również podbicie.

Podbicie polega na przebiciu postawionej stawki przez innego gracza. Oczywiście aby móc zacząć grać w pokera jak również wygrywać należy pojąć wszystkie zasady tejże gry. Dlatego właśnie nie każdy człowiek nadaje się do brania udziału w tej grze.